Ładowarki jednonaczyniowe kl.III do 20 ton oraz kl.I wszystkie

Kwalifikacje operatorów tej grupy maszyn podzielone są na dwie klasy :

-klasa III do 20 ton Masy Całkowitej

-klasa I wszystkie

Szkolenie podstawowe dla kl. III obejmuje:

-zagadnienia związane z podstawową budową i użytkowaniem eksploatacyjnym maszyn tej grupy. Uwzględnia informacje o zasadach funkcjonowania zespołów ładowarek, obsług technicznych, sposobach bezpiecznego użytkowania maszyn i ich dodatkowych osprzętów roboczych.Szkolenie zawiera część teoretyczną i praktyczną.Kwalifikacje operatora, który uzyskał uprawnienia w tej specjalności klasy III lub I, upoważniają go do obsługi spycharki klasy III.