Pompy do mieszanki betonowej kl. III wszystkie

To grupa maszyn przeznaczonych do podawania betonu do miejsc przeznaczenia na obiektach budowlanych. Grupa ta obejmuje pompy mobilne na podwoziach samochodowych, przyczepach kołowych oraz pompy stacjonarne- przewoźne. Mają one wspólne cechy konstrukcyjne, ale też znacznie różnią się od siebie budową i sposobem obsługi oraz sposobem bezpiecznego użytkowania.
Szkolenie obejmuje część praktyczną w zakresie posługiwania się pompą najpopularniejszą czyli na podwoziu samochodowym. Część teoretyczną pokazującą różne odmiany i typoszeregi pomp objaśniając ich  budowę, obsługę, i bezpieczne użytkowanie.Kwalifikacje operatora pomp uzyskane po szkoleniu i zdanym egzaminie uprawniają do obsługi pomp do mieszanek betonowych kl. III wszystkich.