Zespół maszyn do produkcji, sortowania i uszlachetniania kruszyw kl.III, kl.II wszystkie typy

ZESPOŁY MASZYN DO PRODUKCJI, SORTOWANIA I USZLACHETNIANIA KRUSZYW (tzw. kruszarki, sortowniki i przesiewacze, transportery taśmowe).

To cały ciąg technologiczny logicznie zestawionych maszyn i urządzeń technicznych kruszących, sortujących i przesiewających oraz płuczących kruszywa budowlane. Szkolenie obejmuje informacje na temat przeznaczenia, budowy oraz zasad działania i bezpiecznego sterowania całym ciągiem technologicznym. Składa się z części teoretycznej i praktycznej związanej z obsługą wybranej linii produkującej kruszywa, połączone z analizą i uświadomieniem słuchaczom zagrożeń związanych z bezpieczeństwem pracy w zakładach produkcji kruszyw. Kwalifikacje operatorów podzielono na dwie klasy uprawnień do obsługi :Kl. III - podstawowa uprawnia do obsługi linii produkcji kruszyw o wydajności przerobu do 100 ton/godz. przez urządzenie kruszące.

*Kl. II – wszystkie typy o wydajności przerobu powyżej 100 ton/godz.