Zespół maszyn do produkcji mieszanek betonowych

To zestaw urządzeń stanowiący ciąg technologiczny umożliwiający magazynowanie, precyzyjne dozowanie oraz mieszanie składników betonów towarowych używanych w konstrukcjach obiektów budowlanych. Odpowiedzialność za jakość produkcji betonów zależy nie tylko od niezawodności urządzeń zabudowanych na maszynie ale w dużej części od wiedzy i umiejętności sterowania i śledzenia przebiegu produkcji betonu przez operatora. Szkolenie zawiera część teoretyczną, która informuje o rodzajach betonów i składnikach używanych do ich produkcji. Zasadach budowy ,działania i przeznaczeniu elementów składowych zespołów funkcjonalnych tzw. betonowni . Kontrolę ich sprawności oraz ćwiczenia w sterowaniu zespołem urządzeń. Zagadnienia bezpieczeństwa w czasie użytkowania oraz w sytuacjach awaryjnych. Kwalifikacje operatorów podzielono na dwie klasy uprawnień do obsługi betonowni.
Kl. III uprawnia do obsługi maszyn o wydajności produkcji do 60m3 na godzinę. *Kl. II uprawnia do obsługi maszyn o wydajności powyżej 60m3 bez ograniczeń.

*- więcej informacji na indywidualne zapytanie.