Walce drogowe kl.III, kl.II wszystkie typy

Kwalifikacje operatorskie do obsługi walców drogowych podzielono na dwie klasy . Kl. III podstawową do obsługi walców różnych typów i przeznaczenia technologicznego o masie całkowitej do 18 ton.

*Kl. II walce o masie całkowitej powyżej 18 ton.

Szkolenie podstawowe obejmuje zagadnienia niezbędne do złożenia egzaminu teoretycznego i praktycznego. Zawiera wiedzę na temat zasad działania, sterowania i praktycznego bezpiecznego użytkowania walców różnych rodzajów, typów i marek producentów w robotach ziemnych i bitumicznych. Składa się z części teoretycznej i praktycznej.