Ładowarki jednonaczyniowe kl.III, kl.II, kl.I

Kwalifikacje operatorów tej grupy maszyn podzielone są na trzy klasy zależne od pojemności łyżki-naczynia roboczego. Nie zależą od cech konstrukcyjnych podwozia maszyn -kołowe czy gąsienicowe oraz marki producenta.
Podstawowa Kl. III- obejmuje maszyny o pojemności łyżki do 2,5 m3.

*Kl. II – obejmuje maszyny o pojemności łyżki do 5m3
*Kl. I – obejmuje wszystkie pojemności łyżki powyżej 5m3

Szkolenie podstawowe dla Kl. III, obejmuje zagadnienia związane z budową i użytkowaniem eksploatacyjnym maszyn tej grupy. Uwzględnia informacje o zasadach funkcjonowania zespołów ładowarek, podstawach obsługiwania technicznego, sposobach bezpiecznego użytkowania maszyn i ich dodatkowych osprzętów roboczych.
Szkolenie zawiera część teoretyczną i praktyczną.